Православие.Ru Поместные Церкви Православный Календарь English Српска
ПРАВОСЛАВИЕ.RU Православный Церковный календарь
Православный Церковный календарь 2022

Иулитта Тарсийская, мц.

День памяти: 15 июля

Иконы

Жития

  • Святые мученики Кирик и Иулитта
  • Молитвы


    Тропарь мучеников Кирика и Иулитты
    глас 8
    Яко лоза благоплодная, Иулитто честная,/ грозд зрел принесла еси Цареви, всех Богу,/ сына твоего Кирика славнаго,/ мучением того богатно украсивши/ и твоею кровию навершивши,/ тем и дарова тебе Вышний возмездие в Вышних,/ идеже ликующе, помяните нас, мученицы терпеливодушнии.
    Ин тропарь мучеников Кирика и Иулитты
    глас 4
    Мученицы Твои, Господи,/ во страданиих своих венцы пришла нетленныя от Тебе, Бога нашего:/ имуще бо крепость Твою,/ мучителей низложиша,/ сокрушиша и демонов немощныя дерзости./ Тех молитвами/ спаси души наша.
    Кондак мучеников Кирика и Иулитты
    глас 4
    Во объятиих носящи христомученица Иулитта Кирика,/ на подвизе мужески веселящися, взываше:/ Христос есть мучеников похвала.
    Ин кондак мучеников Кирика и Иулитты
    глас 2
    Жертва приятна, Богови приносима,/ и свидетель верен Христов являемь,/ с материю пострадал еси Иулиттою, Кириче славне,/ с неюже Христа Бога молити не престай о всех нас.
    Молитва святым мученикам Кирику и Иулитте
    О, двоице святая, страстотерпцы Христовы, преблаженне Кириче, в трилетнем возрасте пострадавый, с богомудрою материю Иулитою! Кровьми вашими, яко багряницею, украсившиися и Небесных чертогов и вечнующия славы сподобившиися, не забудите и нас, на земле сущих, но теплым ходатайством вашим пред Богом избавите всех нас от всякия скорби и болезни. Се бо, к честней иконе вашей благоговейно припадающе и лобызающе ю, мы, недостойнии и многогрешнии, к вам, яко к скорым помощником и теплым молитвенником нашим, прибегаем и с сокрушенным и смиренным духом вопием: не презрите моления нас, грешных, немощных, во многия беззакония впадших, но, яко благодатию Божиею венчаннии, очистите нас от недуг наших и испросите нам у Христа Бога нашего здравие душевное и телесное. Вы бо неоскудную благодать исцелений от Спаса нашего Иисуса Христа за веру вашу, мучениими запечатленную, прияли есте. Темже убо помозите всем, в лютых немощех лежащим и в человечестей помощи отчаявшимся, к вам же тепле с верою прибегающим, и исцеление тем подавайте неоскудно, всем же верным грехов оставление испросите, да славят дивнаго во святых Своих Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, и Пречистую Матерь Его, и ваше теплое заступление всегда, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

    Служба

    Сайты приходов:

    Храм во имя святых мучеников Кирика и Иулитты с. Димитров (Екатеринодарская епархия)
    Храм Преображения Господня во Введенском г. Звенигород (Московская епархия (городская))
    Храм Введения во Храм Пресвятой Богородицы г. Дмитров (Московская епархия (областная))
    Храм Николая Чудотворца дер. Овчинино (Александровская епархия)
    Храм мчч. Кирика и Иулитты дер. Лучки (Новгородская епархия)
    Храм Благовещения Пресвятой Богородицы с. Казыли (Казанская епархия)
    Николаевский Самарский пустынный мужской монастырь г. Новомосковск (Днепропетровская епархия)
    Храм святых мучеников Кирика и Иулиты пос. Щельяюр (Воркутинская епархия)

    Статья на Православие.Ru

    © ПРАВОСЛАВИЕ.RU