Православие.Ru Поместные Церкви Православный Календарь English Српска
ПРАВОСЛАВИЕ.RU Православный Церковный календарь
Православный Церковный календарь 2022

Собор Тверских святых

День празднования: 4 июля

Молитвы


Собор Тверских святых. Тропарь
глас 4
Иже в земли Тверской прославльшиися,/ святителие, мученицы,/ преподобнии, праведнии/ и вси святии,/ верою, подвиги благочестия,/ любовию, кротостию, словом и житием/ Богу благоугодившии/ и венцы нетления и славы украсившиися,/ молите Христа Бога нашего/ даровати мир стране нашей/ и душам нашим в мире спастися.
Ина служба Собора Тверских святых.Тропарь
глас 4
Боже отец наших,/ творяй присно с нами по Твоей кротости,/ не отстави милость Твою от нас,/ но молитвами их/ в мире управи живот наш.
Собор Тверских святых. Кондак
глас 4
На земли благочестно пожившии,/ святии, в земли Тверской просиявшии,/ и ныне на Небесех со Ангелы радуетеся/ и Троицу Святую — Отца, и Сына, и Святаго Духа во Едином Божестве прославляете./ Мы же, земнороднии, молитвенно ублажающе вас/ и святую память совершающе, молим:/ принесите наша молитвы к Небесному Престолу Господа Вседержителя,/ да Вашим ходатайством/ дарует мир и спасение душам нашим.
Ина служба Собора Тверских святых. Кондак
глас 8
Многими скорбьми путь земныя жизни преидосте/ и, достигше края умнаго желания,/ в чертог Божественныя славы вселистеся,/ и ныне, радующеся со всех Царем и Богом,/ молитеся, яко да и мы вашего блаженства причастницы будем,/ ваш собор почитающии,/ святии покровителие Тверския страны.
© ПРАВОСЛАВИЕ.RU